Проектування та монтаж WiMAX

Установка Wireless LAN рекомендується там, де розгортання кабельної системи неможливе або економічно недоцільне.

Переваги бездротових мереж:

- Створення мережі без прокладки кабелю, що може зменшити вартість розгортання та розширення мережі. Місця, де не можна прокласти кабель, можуть обслуговуватися бездротовими мережами.

- WiMAX - пристрої широко поширені на ринку. Пристрої різних виробників можуть взаємодіяти між собою.

- WiMAX мережі підтримують роумінг, тому клієнт може переміщатися в просторі, переходячи від однієї точки доступу до іншої.

Компанія AiRNeT успішно та в найкоротші терміни проектує та проводить монтаж бездротових мереж. Наші фахівці зроблять усі обстеження та виміри, необхідні для складання проекту з оптимального розташування бездротового обладнання. Після погодження з відповідальною особою клієнта наші фахівці проведуть монтаж бездротового обладнання та проведуть його налаштування.

Технологія PON

PON (Passive optical network) — технологія пасивних оптичних мереж.

Одне з головних завдань, що стоять перед сучасними телекомунікаційними мережами доступу – так звана проблема «останньої милі», надання якомога більшої смуги пропускання індивідуальним та корпоративним абонентам за мінімальних витрат.

Суть технології PON полягає в тому, що між приймальним модулем центрального вузла OLT (optical line terminal) і віддаленими абонентськими вузлами ONT (optical network terminal) створюється повністю пасивна оптична мережа, що має топологію дерева. У проміжних вузлах дерева розміщуються пасивні оптичні розгалужувачі (сплітери) – компактні пристрої, що не потребують живлення та обслуговування. Один приймальний модуль OLT дозволяє передавати інформацію безлічі абонентських пристроїв ONT. Число ONT, підключених до одного OLT, може бути настільки великим, наскільки дозволяє бюджет потужності та максимальна швидкість приймальної апаратури.

Рис. 1. Архитектура PON сети

Для передачи прямого и обратного канала используется одно оптическое волокно, полоса пропускания которого динамически распределяется между абонентами, или два волокна в случае резервирования. Нисходящий поток (downstream) от центрального узла к абонентам идет на длине волны 1490 нм и 1550 нм для видео. Восходящие потоки (upstream) от абонентов идут на длине волны 1310 нм с использованием протокола множественного доступа с временным разделением (TDMA).

Для построения PON используется топология «точка – многоточка» и сама сеть имеет древовидную структуру. Каждый волоконно-оптический сегмент подключается к одному приемопередатчику в центральном узле (в отличие от топологии “точка-точка”), что также дает значительную экономию в стоимости оборудования. Один волоконно-оптический сегмент сети PON может охватывает до 32 абонентских узлов в радиусе до 20 км для технологий EPON / BPON и до 128 абонентских узлов в радиусе до 60 км для технологии GPON. Каждый абонентский узел рассчитан на обычный жилой дом или офисное здание и в свою очередь может охватывать сотни абонентов. Все абонентские узлы являются терминальными, и отключение или выход из строя одного или нескольких абонентских узлов никак не влияет на работу остальных.

Центральный узел PON может иметь сетевые интерфейсы ATM, SDH (STM-1), Gigabit Ethernet для подключения к магистральным сетям. Абонентский узел может предоставлять сервисные интерфейсы 10/100Base-TX, FXS (2, 4, 8 и 16 портов для подключения аналоговых ТА), E1, цифровое видео, ATM (E3, DS3, STM-1c).

Рис.2. Порівняння технологій

Основні переваги технології PON

Економія волокон. До 128 абонентів на одне волокно, довжина мережі до 60 км. Ефективне використання смуги пропускання оптичного волокна

Швидкість до 2,488 Гбіт/с за низхідним потоком і 1,244 Гбіт/с за висхідним потоком

Надійність. У проміжних вузлах дерева знаходяться лише пасивні оптичні розгалужувачі, що не потребують обслуговування. Масштабованість. Деревоподібна структура мережі доступу дає можливість підключати нових абонентів економічним способом. Можливість резервування як усіх, так і окремих абонентів

Гнучкість. Використання ATM як транспорт дозволяє надавати абонентам саме той рівень сервісу, який їм потрібний. Дані через мережу передаються у вигляді осередків ATM Можливий симетричний та асиметричний режими роботи